Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Kakovostne zvočnice in e-knjige na: logo

Špela Frlic

Špela Frlic (1982) je diplomirala iz primerjalne književnosti in novinarstva ter zaključila znanstveni magisterij iz folkloristike na temo sodobnega pripovedovanja v slovenskem prostoru.

Deluje na področju pripovedovanja in ljudskih pravljic, pri svojem delu pa odrsko pripovedovanje dopolnjuje s producentskim in pedagoškim delom na področju pripovedovanja. Svojo pripovedovalsko pot je začela na Radiu Študent v okviru skupine Za 2 groša fantazije (2006-2012), z Ano Duša je delovala v okviru Pripovedovalskega Varieteja (2009-2015), od leta 2019 vodi zavod Homo Narrans. Vodila je otroški program na Vodnikovi domačiji Šiška (2016-2020), bila je programska vodja Pripovedovalskega festivala (2017-2022).

Pripovedovalka Špela Frlic o tem, kako zgodbe lahko pomagajo premagati strah
 

Je idejna in vsebinska vodja projekta Pravljični studio Zavoda Divja misel, ki se z razvojem pripovedovalskih orodij in kulturno-umetnostnih vsebin posveča razvoju pripovedovalskih kompetenc pri otrocih.  Za projekt je skupaj s sodelavci prejela nagrado Zlata kocka 2023. Kot pripovedovalka sodeluje v različnih sestavih in produkcijah (pripovedovalske produkcije za otroke Vodnikove domačije Šiška, Nevidna ženska gledališča Anton Podbevšek Teater, V podtalnicah telesa na festivalu Mladi levi). Bleščivka (Mladinska knjiga, 2022) je njen pisateljski prvenec. 

Špela Frlic bere iz knjige Bleščivka
 

Preberite intervju s Špelo Frlic o svojem prvencu in pripovedovanju zgodb.

Knjige avtorja

Aljosa_Bagola_photo_PrimozLukezic 10

Bagola: Otroke naučimo postavljanja meja

Aljoša, ki nas v novi knjigi Ne! je moč uči postaviti meje, svoja spoznanja posreduje tudi z odra.

Ne je moč naslovnica 1100 px
Aljoša Bagola
Miha Šalehar

Miha Šalehar: Bil sem vikend bojevnik

Avtorja smo povprašali, kako se znajde v brezalkoholnem svetu.

Kozma Ahačič

Kozma Ahačič: Zapuščina protestantov kot gonilo razvoja duhovnosti

Ugledni jezikoslovec in literarni zgodovinar o začetkih našega jezika in književnosti, predstavljenih v knjigi Stati inu obstati.

Menu