
Revija Gea
Izvirna slovenska poljudnoznanstvena revija za radovedne bralce vseh starosti in za vso družino.
Gea spodbuja vseživljenjsko radovednost
Starost: | Za vso družino od starejših osnovnošolcev naprej |
Obseg: | 76 strani |
Izhaja: | Vsako prvo sredo v mesecu |
Edicije: | Na leto izide 12 številk |

Aktualno in globalno
Prinaša aktualne naravoslovne in družboslovne teme z vsega sveta.

Razumljivo in tehtno
Poljudno predstavlja znanost in tehnologijo, tudi v intervjujih s slovenskimi znanstevniki.

Idealna za popotnike
Ponuja ideje za družinske izlete in potovanja, odlične potopise ter intervjuje.

Avtorsko in strokovno
Vrhunski avtorji z različnih področij pritegnejo bralce različnih starosti.
Revijo Gea bere cela družina

Vir informacij za mlade
Gea je polna raznolikih in preverjenih informacij ter odličnega slikovnega gradiva.

Podarite si zakladnico zgodb
Ko se življenje umiri in imamo končno čas zase, je Gea zakladnica zgodb o svetu, življenju, naravi in nas sami.

Vir navdiha za popotnike
V reviji Gea so objavljeni vrhunski potopisi, v njej najdete poglobljene predstavitve najrazličnejših kotičkov sveta.
V septembrski številki ne spreglejte

Od diskete do rakete
Različne generacije uporabljajo tehnologijo vsaka na svoj način, v skladu s tem, kdaj in kako je sodobna tehnologija vstopila v njihovo življenje in kaj je s seboj prinesla ter kaj odnesla.

Naravni pigmenti iz mineralov
Barva mineralov je lahko njihova lastna barva, lahko pa jo prispevajo primesi barvajočih ionov ali vključki v mineralu gostitelju. Naravni pigmenti se še vedno uporabljajo, čeprav so jih v glavnem nadomestili umetni.

Bogata zgodba skromne obutve
V espadrilah so v španski državljanski vojni katalonski vojaki korakali proti fašističnim vojskam. Čeprav so se hitro obrabile in jih je bilo treba pogosto menjati, so bile vseeno cenejše od vojaških škornjevv Španija je še vedno velik proizvajalec espadril, a jih danes večino izdelajo v Bangladešu.

Podaljšana štirica
Dr. Boštjan Batagelj: »Ker javno mobilno omrežje 5G v Sloveniji ne prinaša bistvenih prednosti, ampak je samo nekakšna nadgradnja omrežja 4G, se zahtevnejši uporabniki odločajo za to, da postavljajo lastna omrežja 5G.«

Največja grožnja za evropske gozdove
Osmerozobi smrekov lubadar in šesterozobi smrekov lubadar sta najpomembnejša škodljivca v smrekovih gozdovih, ne le v Sloveniji, Na območju, kjer se pojavita, lahko prizadeneta smrekov gozd v celoti.

O laseh in dlakah
Celovit zgodovinski pregled o pomenu las in poraščenosti v družbenem življenju ter o vseh načinih in pristopih za urejanje pričesk in kocin na razstavi v pariškem muzeju MAD.

Samosvoja in še vedno pristna
Najsevernejša francoska regija Hauts-de-France se razlikuje od preostalih delov države. Narava je samosvoja in še vedno zelo divja. Tjulnji prihajajo na Opalno obalo vsak dan. To je dežela gotskih cerkva, zvonikov, ki jih je zaščitil Unesco, vojaških spomenikov in bojnih polj iz prve in druge svetovne vojne ter ostankov industrije.

Na Divjem zahodu
V ZDA je kar 424 narodnih parkov. V vsaki zvezni državi jih je vsaj nekaj, med paradne konje po lepoti, barvitosti in tudi številu obiskovalcev pa se vsekakor uvrščajo ameriške države »Divjega zahoda« – Utah, Kolorado, Nova Mehika, Arizona in Kalifornija. Najvišje lahko prapor izobesijo v Grand Canyonu, sledijo pa mu parki z nenavadnimi imeni: Arches, Zion, Bryce, Antelope, Saguaro, Capitol Reef, Meteor Crater, Canyonlands ...

Ubrane melodije ob Kamniški Beli
Na svetu ni ravno veliko slapov, ki bi dobili ime po malem pihalu, imenovanem orglice. V Kamniški Bistrici oziroma v levi, stranski ledeniški dolini hudournika Kamniška Bela, ga imamo. Kar dobro skrit, eleganten večstopenjski lepotec je visok približno 40 metrov. Pravijo, da ob večji količini vode ustvarja zvoke, ki spominjajo na igranje orglic.

Sladek zaključek poletja
Ljubitelji sladkega si morajo na koledarju obkrožite 23. in 24. september, ko bodo v Kopru organizirali 15. mednarodni festival sladic in sladkih izdelkov Sladka Istra. Gre za največjo tovrstno prireditev v Sloveniji.




